Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

ЛИФАР ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО ТВОРЧОСТІ

Hofmann R. Serge Lifar et son ballet / Avant-propos de Thamar Karsavina. - Paris, 1953. - 45 p.

Serge Lifar et son ballet

Передмова:

"Нам видалася цікавою ідея звернутися до Тамари Карсавіної з проханням написати передмову. Зірка балету, виконавиця головних партій в "Російських сезонах" Дягілєва, партнерка Ніжинського і Сергія Лифаря, вона була і залишається першою Дамою балету. От, що вона пише:

"Твори Сергія Лифаря зайняли своє місто в класиці балету завдяки правдивості, пристрасності, величезному таланту і важкій праці хореографа. Відштовхуючись від головних принципів балету, Лифар аналізує структуру танцю, оновлюючи і збагачуючи її власним досвідом. Він досяг високого мистецтва танцю не одразу, копітка праця і постійне удосконалення - ось духовні підвалини його успіхів. Лифар не сприймає академічний танець як щось незмінне. Він вважає його живим організмом, що повинен оновлюватися, не втрачаючи при цьому головне-гармонію природи танцю."

Тамара Карсавіна

"Поль Валері писав: "Дух танку живий". "Я танцюю, тому я мислю" міг би сказати Серж Лифар. Вже 25 років цей видатний танцівник є зіркою Гранд-Опера. Не тільки практиком, але і теоретиком мистецтва, якому присвятив все своє життя. Всі, хто цікавиться балетом, знайомі з його працями і творами. Серж Лифар є уособленням балету".

Від видавців© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору