Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

АВТОРСЬКІ ВИДАННЯ СЕРГІЯ ЛИФАРЯ

Lifar S. Traite de choregraphie. - Paris, 1952. - 231 p.

Traite de choregraphie

"Багато людей думають і вірять, що ідея виникає раптово, у той час як насправді вона існує постійно, таємно присутня в різних речах. Думка є функцією і змістом, вона активно будить і живить розум, який творить. Думка заповнює нас, вона як кров циркулює в наших венах. У силу цього, вона зовсім не стомлює, не вимагає ніякої напруги, ніякого зусилля: вона виникає спонтанно, подібно тому, як повітря наповняє наші легені.

Існує техніка ідеї. Існує техніка руху і жесту.

Кожен творець володіє своєю чистою технікою ідеї і руху: утім, думка присутня не тільки в русі, пульсації, ритмі. Застигла мить так само рухлива, як мовчання наповнене звуками.

Творець має техніку, властиву тільки йому. Вміти забутися, розчинитися. Відмовитися від свого я і від усього зовнішнього, наносного. Щораз, створюючи твір мистецтва, творець народжується заново. Любов'ю спокутуються всі муки творчості.

Я намагаюся, щоб творіння ніколи не знали забуття. Особливо важко хореографу. Я прагну, щоб мої думки й образи не зникли разом зі мною.

Женіть від себе натхнення, але воно повернеться, тому що стало вже другою натурою. Воно неминуче веде творця по шляху творення.

Все в цьому світі має свій початок і свій кінець. Це стосується і творів мистецтва. Що таке мистецтво і що таке життя? Життя перевіряється мистецтвом, а мистецтво життям.

Аналізувати досвід минулого, діяти в сьогоденні. Підводити підсумки, щоб зрозуміти, нарешті, як теорія може бути перевірена на практиці. Мій хореографічний досвід дозволив мені пізнати багато чого. Я спостерігав народження і життя балету, я навчав своїх учнів і завжди прагнув допомогти всім тим, кого хвилює творчість і творення."© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору