Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

АВТОРСЬКІ ВИДАННЯ СЕРГІЯ ЛИФАРЯ

Lifar S. Traite de danse academique / Dessins de Mjnique Lancelot - Paris: Bordas, 1949. - 227 p.

Traite de danse academique

"Трактат про академічний танець" присвячений балерині Ользі Спесивцевій, яка довгий час була партнеркою Лифаря. Книга складається з теоретичного і практичного курсу академічного танцю. У Передмові Лифар розкриває історію теорії балету і "Технічну еволюцію академічного танцю".

"Трактат" складається з 12 розділів, кожний з який присвячений ретельному аналізу основних балетних рухів:

Розділ 4: "Позиции".

Розділ 5: "Battements (батман)" (Група рухів працюючої ноги. Класичний танець має у своєму розпорядженні безліч форм батману від найпростіших (tendus) - до складних, багатоскладних ( divise en quarts).

Розділ 11: "La Rotation (обертання)" і ін.

Кожен розділ супроводжується багатим ілюстративним матеріалом. Наприкінці книги поміщені фотографії до балетів Сергія Лифаря і його портрети в балетних партіях.

З передмови:

"Кожен рух у танці це синтез і гармонія всіх акордів оркестру людського тіла. Становлення танцю відбувалося в боротьбі між "технікою" і. "артистизмом". Довгий час видатні танцівники сперечалися, що є головним. Останнім часом ввійшла в моду німецька школа танцю. За шість місяців вона обіцяє створювати з дилетантів справжніх танцівників. Це неможливо і загрожує, класичній, школі балету, без ретельної технічної професійної підготовки досягти вершин майстерності неможливо, однак абсолютизація техніки може убити мистецтво. Варто пам'ятати, що техніка плюс артистизм здатні створити гармонію і справжню красу."
© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору